Tirsdag var det tidlig opp og vi var i bussen klar for avgang kl 0830 presis. ;-D
Vi skulle til Weltvogelparken i Walsrode – det er verdens største fuglepark og var virkelig en stor opplevelse. Man bør sette av en hel dag men vi hadde bare 2 timer men de ble godt utnyttet.
Her kommer noen bilder:
En annen personlighet var den langbente elegante damen av arten Schuhschnabel – direkte oversatt Skonebb. 😉 Hun pleier å stå helt stille så fuglepleierne hadde satt opp en diger plakat med forskjellige bilder av henne så man kunne se at hun faktisk ikke var utstoppet.
Da vi kom var hun imidertid ganske aktiv og snudde hodet både hit og dit.
Hun ble håndmatet da hun var liten og var rett og slett helt forelsket i pleieren sin. Parken hadde fått tak en snabelmann som bodde på andre siden av gjerdet bak henne men han fikk ingen oppmerksomhet… Hun sto heller og ventet på pleieren sin. Litt trist men sant. Håper hun forandrerer mening etterhvert.
Vi klarte også å få med oss utendørs fugleshowet og det må bare oppleves. Det foregår på en stoor plen og fuglene kommer flyvende til showområdet.
Her kom de rareste fuglene – som jeg aldri hadde tenkt på kunne trenes- i full fart for å få godbiter av pleieren.
Første mann ut var en Sekretærfugl. Den lever vill i Afrika og er en rovfugl. Bla annet er den god på å fange slanger.
Når kondorene fløy over hodet så var det ikke fritt for at man dukket litt….
Det hele ble avsluttet av et frislipp av mange fugler deriblandt to blå araer og to røde araer, flere kakaduer og amazoner og fler som jeg ikke husker nå.
Helt utrolig å ha de flyvende løse i friluft over hodet ditt. Var ikke bare meg som hadde en tåre i øyerkroken da vi tuslet videre.
Hvis noen vil kikke nærmere på parken så er hjemmesiden her:
www.weltvogelpark.de/english/home.html
Stikkord: ara, fuglepark, kakadue, Schuhschnabel, Walsrode, Weltvogelpark
9. mai 2011, kl. 09:50 |
Flotte bilder – utrolig mange morsomme og flotte fugler der ute 🙂
9. mai 2011, kl. 12:21 |
Ja mengder av dem. Den schuschnabeldamen var helt styggpen men utrolig sjarmerende. Så også forbildet til den irriterende fuglen i donald til jul vettu,- den som løper og forstyrrer når han skal fotografere. Råkul! 🙂
9. mai 2011, kl. 11:17 |
Det var jo bare helt rått!!! Gleder meg til å høre mer og se mer! Og så sjøhester??? Til saltvannet vårt??? hehe
9. mai 2011, kl. 12:19 |
Hihi tenkte på det samme men sjøhester er utrolig pysete så tror de hadde blitt skummelt sultne hos oss… 😉